کلاس های آموزشی در حال ثبت نام

  • کلاس ماساژ سوئدی و رفلکسولوژی  بهار 1400
  • کلاس ماساژ سنگ داغ و سوئدی بهار 1400
  • کلاس ماساژ صورت و زیبایی و تای ماساژ بهار 1400
  • کلاس کاربر ماساژ بهار 1400
  • پکیج آموزشی شامل (فیلم ، جزوه ، کلاس رفع اشکال ) برای تمامی کلاسها رایگان می باشد.
  • دوره های ماساژ با مدرک فنی و حرفه ای و بین المللی است.
  • دوره های فشرده یک روزه و دو روزه برای عزیزان شهرستانی هم برگزار می شود.
  • شماره تماس ثبت نام  09193006402 واتسآپ یا تلگرام

آیا نشستن روی تخت ماساژ کار درستی است؟

نوشته شده توسط Nader Zahiri. Posted in اصول و مبانی ماساژ

حتما می دانید که سبک های مختلف ماساژ یا روی تخت اجرا می شوند یا روی زمین.اما مواقعی که شما روی تخت در حال انجام ماساژ هستید تا به حال به این موضوع فکر کردید برای دقایقی کنار ماساژ گیرنده و لبه  تخت بنشینید؟اصلا این امکان برای شما مهیا هست؟کار درستیه؟منابع معتبر علمی ماساژ نظرشون در این باره چیه؟شاید اگه تیتر این مطلب رو بخونید به نظرتون مسخره بیاد اما اگر یک ماسور با تجربه باشید مسلما بهش با دقت بیشتر نگاه می کنید.

پاسخ به این سوال رو از چند جهت می توان بررسی کرد.همیشه در تمامی مطالب عنوان کردم ماساژ بی شک علمه و کسی که بهش به چشم دانش نگاه نمی کنه ماساژور نیست.اما گاهی مواردی در کار پیش می آید که خارج از هر گونه بحث علمی است.البته دقت داشته باشسد که این موارد خاص نباید کوچکترین آسیبی به ماساژ گیرنده بزند.یکی از این موارد نشستن روی تخت ماساژ گیرنده است و آیا اصلا این کار درسته یا خیر.
ابتدا باید عرض کنم که منظور ما نشستن روی تخت این نیست که شما جفت پا روی تخت بروید یا روی کمر ماساژ گیرنده بنشینید.بلکه منظور من زمان های مقطعی کوتاهی در حین ماساژ است که اگر لبه تخت ماساژ بنشینیم بتوانیم بهتر ماساژ را انجام دهیم.

ماساژ,تخت ماساژ.نشستن روی تخت ماساژ
در مورد نشستن روی تخت ماساژ کنار ماساژ گیرنده باید از چند زاویه به مبحث نگاه کنیم.البته توصیه من همیشه این بوده است که کنار تخت ماساژ شما یک صندلی چرخ دار نیز داشته باشید.در این مطلب فرض را بر آن می گیریم که شما صندلی چرخ دار ماساژ ندارید.

1.اجرای تکنیک
مسلما اگر ماساژ را با دقت انجام داده باشید می توانید این موضوع رو درک کنید برخی تکنیک ها در  حالتی که شما روی تخت بنشینید راحت تر اجرا می شوند و بافت مورد نظر شما نیز قابل دسترس تر است.مثلا وقتی دارید کف دست را ماساز دهید.

2.کاهش اتلاف انرژی ماسور
وقتی شما نشسته اید انرژی کمتری مصرف می کنید تا زمانی که بخواهید بصورت ایستاده تکنیک های ماساژ را اجرا نمایید.

3.راحتی مشتری
قبلا از همه ی موارد بالا شما باید بدانید وقتی می توانید روی صندلی بنشینید که مشتری به شما این اجازه را بدهد.به صرف احوال پرسی گرم یهو نپرید روی تخت ماساژ.

4.فضای کافی
تخت های پرتابل ماساژ معمولا عرض کمی دارند ولی تخت های ثابت عرضشون بیشتر و شما می توانید بدون مزاحمت برای ماساژ گیرنده رو تخت بنشینید و ماساژ انجام دهید.

پس در پایان باید بگم هیچ اشکالی نداره شما برای دقایق کوتاهی کنار تخت بنشینید و ماساژ انجام دهید بلکه خیلی هم خوب است اما نباید مزاحمتی برای ماساژ گیرنده داشته باشد و خیلی طولانی نیز نشود.

با نویسنده این مطلب آشنا شوید
نادر ظهیری

موسس و مدیرعامل موسسه حس ناب زندگی

مدرس دوره های آکادمیک ماساژ

عضو انجمن متخصصین ماساژ

مربی رسمی شنا

ماساژور آکادمی ملی المپیک

ماساژور تیم های المپیک و پارالمپیک

آکواتیک اگزیسایزر(فدراسیون پزشکی ورزشی)

محقق و نویسنده مقالات در حوزه های ورزش،تغذیه ورزشی،سلامت و طب مکمل


معرفی ماساژ آنلاین

ماساژ آنلاین اولین سایت جامع در زمینه آموزش علم ماساژ،طب سنتی و طب سوزنی و همچنین درمان های دستی می باشد.به دور از هر گونه انحراف و نشر مطالب غیر اخلاقی و غیر علمی سعی در رشد ماساژ دارد.

تماس با ما