کلاس های آموزشی در حال ثبت نام

  • کلاس ماساژ سوئدی و رفلکسولوژی بهمن ماه 98
  • کلاس ماساژ سنگ داغ و سوئدی بهمن ماه 98
  • کلاس ماساژ صورت و زیبایی و تای ماساژ بهمن ماه 98
  • کلاس کاربر ماساژ مهر ماه 98
  • پکیج آموزشی شامل (فیلم ، جزوه ، کلاس رفع اشکال ) برای تمامی کلاسها رایگان می باشد.
  • دوره های ماساژ با مدرک فنی و حرفه ای و بین المللی است.
  • دوره های فشرده یک روزه و دو روزه برای عزیزان شهرستانی هم برگزار می شود.
  • شماره تماس ثبت نام  09193006402 واتسآپ یا تلگرام

ماساژ آروماتراپی باعث کاهش استرس می شود

نوشته شده توسط فرشاد فرج وند. Posted in مقالات ماساژ

آروماتراپی یکی از ماساژهای پرکاربرد در حوزه درمان می باشد.آروما به معنی رایحه و تراپی به من درمان است.بر اساس تحقیقات اخیر، آروماتراپی با اسانس اسطوخودوس باعث کاهش استرس و بهبود خواب در بیماران بخش مراقبتهای ویژه شده است.بر اساس این مطالعه "تأثیر آروماتراپی بر روی استرس و کیفیت خواب خواب در بیمارستان در یکی از بیمارستانهای امریکا دو گروه 60 نفره مورد درمان های آزوماتراپی قرار گرفتند. نیمی از بیماران ماساژ آروماتراپی را دریافت کردند و به عنوان گروه تجربی تحت درمان قرار گرفتند، در حالی که نیمه دیگر هیچ نوع تکنیک ماساژ آروماتراپی دریافت نکردند و به عنوان گروه کنترل عمل کردند.

افراد مورد مطالعه در ICU بین ماه های ژوئیه و اوت 2016 به گروه کنترل منتقل شدند و فقط مراقبت های استاندارد را دریافت کردند. افراد مورد مطالعه در ICU بین سپتامبر و اکتبر سال 2016 به گروه تجربی اختصاص داده شدند و علاوه بر مراقبت های استاندارد، دو ساعت متوالی، آروماتراپی را دریافت کردند.اولین جلسه آروماتراپی در ساعت 9 صبح انجام شد. در اولین شب موضوع در ICU و دومین جلسه آروماتراپی در ساعت 9 صبح انجام شد. در شب دوم در ICU موضوع. در طول هر یک از این جلسات، سه قطره اسانس اسطوخودوس به یک آروماتون اعمال شد و افراد به 10 بار به شدت در معرض استراحت قرار گرفتند. سپس آروماتون در مجاورت گودال آویزان شد و سوژه به خواب رفت.
نتایج اصلی این مطالعه، استرس و کیفیت خواب بودند. استرس درک شده براساس مقياس درجه بندی عددی اندازه گيری شد و استرس هدفي بر شاخص استرس اندازه گيری شد که ارزيابی استرس بر اساس تغيير ضربان قلب است. برای اندازه گیری استرس نیز از فشار خون و ضربان قلب استفاده شده است. برای اندازه گیری کیفیت خواب، محققان از مقیاس خواب Verran و Snyder-Halpern استفاده کردند.
معیارهای بالینی فوق دو برابر قبل از هرگونه مداخله، یک بار در عرض یک ساعت پس از ورود به ICU و دوباره در ساعت 8 صبح، مورد بررسی قرار گرفتند. همان روز. ارزیابی ها دوباره در ساعت 8 صبح دوشنبه بعدازظهر بعد از آنکه افراد در گروه تجربی جلسات آروماتراپی شبانه را دریافت کردند، دوباره برگزار شد.
نتايج تحقيق نشان دهنده بهبود قابل ملاحظه اي در استرس درك شده، استرس هدفي، فشار خون، ضربان قلب و كيفيت خواب در افرادي كه دريافت كننده ماساژ آروماتراپي در مقايسه با افرادي بودند كه به تنهايي تحت درمان استاندارد قرار گرفتند."نتایج نشان داد که آروماتراپی باعث کاهش استرس و بهبود کیفیت خواب در بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه پس از دو روز آزمایش تجربی" می شود. "این نتایج نشان می دهد که آروماتراپی بر کیفیت استرس و خواب تأثیر می گذارد، در نتیجه ارزش آن را در مداخلات پرستاری نشان می دهد."

با نویسنده این مطلب آشنا شوید
فرشاد فرج وند هستم

ماسور تیم های ملی دو و میدانی ، قایقرانی ، وزنه برداری و باشگاههای جودو ، فوتبال

عضو سابق انجمن ماساژ ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی

اولین ورودی رشته تحصیلی ماساژ و کایروپرکتیک

مدرس بین المللی سبک های مختلف ماساژ

محقق و نویسنده مقالات و کتب ماساژ


معرفی ماساژ آنلاین

ماساژ آنلاین اولین سایت جامع در زمینه آموزش علم ماساژ،طب سنتی و طب سوزنی و همچنین درمان های دستی می باشد.به دور از هر گونه انحراف و نشر مطالب غیر اخلاقی و غیر علمی سعی در رشد ماساژ دارد.

تماس با ما