کلاس های آموزشی در حال ثبت نام

 • کلاس ماساژ سوئدی و رفلکسولوژی  بهار 1400
 • کلاس ماساژ سنگ داغ و سوئدی بهار 1400
 • کلاس ماساژ صورت و زیبایی و تای ماساژ بهار 1400
 • کلاس کاربر ماساژ بهار 1400
 • پکیج آموزشی شامل (فیلم ، جزوه ، کلاس رفع اشکال ) برای تمامی کلاسها رایگان می باشد.
 • دوره های ماساژ با مدرک فنی و حرفه ای و بین المللی است.
 • دوره های فشرده یک روزه و دو روزه برای عزیزان شهرستانی هم برگزار می شود.
 • شماره تماس ثبت نام  09193006402 واتسآپ یا تلگرام

فواید و تکنیک های ماساژ تایلندی

نوشته شده توسط Nader Zahiri. Posted in آموزش ماساژ تای

ماساژ تایلندی فواید سلامتی زیادی دارد ، از کاهش استرس گرفته تا تسکین عضلات. حتی می تواند انرژی را افزایش دهد. در زیر  ما در مورد 5 فواید سلامتی ماساژ تایلندی صحبت می کنیم.استرس لزوماً بد نیست. غالباً ، استرس می تواند به عنوان یک محرک مثبت عمل کند و این امر به افراد کمک می کند تا در زندگی شخصی و حرفه ای خود بهتر و بهتر عمل کنند.

فواید ماساژ تایلندی را بهتر بشناسید

با این حال ، استرس بیش از حد می تواند بر سلامت روان و جسمی تأثیر منفی بگذارد. استرس مزمن یا طولانی مدت استرس می تواند منجر به بیماری های جدی از جمله افسردگی و بیماری های قلبی عروقی شود.ماساژ تایلندی برای آرامش بدن از تکنیک فشار ملایم و کشش استفاده می کند. یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که ماساژ تایلندی سطح یک مارکر استرس خاص موجود در بزاق را کاهش می دهد.محققان نتیجه گرفتند که ماساژ تایلندی در کاهش استرس در افراد سالم مؤثر است مردم نسبت به استراحت کردن.
تحقیقات نشان داده اند که ماساژ تایلندی می تواند سطح انرژی بدنی افراد را افزایش دهد. در یک کارآزمایی تصادفی ، تأثیرات ماساژ تایلندی و سوئدی در افرادی که خستگی را تجربه می کردند ، مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که ماساژ تایلندی باعث افزایش انرژی و تحریک ذهنی می شود ، در حالی که ماساژ سوئدی احتمالاً باعث بهبود آرامش و خواب می شود.تکنیک ماساژ تایلندی مبتنی بر مفهوم خطوط انرژی است ، یا سناتور اکثر پزشکان بر این باورند که سن یا کانال های مختلفی از انرژی در بدن وجود دارد
این انسداد جریان انرژی زندگی را کاهش می دهد ، که منجر به سفتی ، درد و بیماری می شود. ماساژ تایلندی از تکنیک های مختلفی استفاده می کند که سن مختلف را باز می کند یا آنرا محدود می کند تا جریان انرژی زندگی را تصحیح کند سردردها را تسکین می دهد.
یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که ماساژ از نوع تایلندی در دادگاه ، درمانی مؤثر برای افرادی است که سردرد تنشی مزمن دارند. ماساژ تایلندی می تواند با استفاده از کشش های ملایم باعث گردش خون و لنف شود. این کشش های یوگا مانند گردش خون را افزایش می دهد ، که بافت های بدن را با اکسیژن پر می کند. این به رشد سلول و سلامت قلب کمک می کند.دامنه حرکت را بهبود می بخشد
ماساژ تایلندی کشش های مانند یوگا را کاهش می دهد تا استرس و بهبود گردش خون را کاهش دهد. کشش تدریجی و ملایم باعث انعطاف پذیری فرد به مرور زمان می شود و دامنه حرکتی بیشتری را ممکن می کند.ماساژ تایلندی همچنین ممکن است گردش مایعات در مفاصل یا مایع سینوویال را بهبود بخشد ، که باعث کاهش اصطکاک بین مفاصل می شود. این می تواند تحرک مفصل و دامنه حرکت را بهبود بخشد

ماساژ تایلندی,آموزش ماساژ تایلندی

فرد بعد از ماساژ تایلندی چه احساسی دارد؟

بعد از ماساژ تایلندی ، ممکن است فرد احساس راحتی کند. با این حال ، آنها باید به خاطر داشته باشند که ماهیچه های آنها کار شده ، کشیده و تولید شده است. بعد از ماساژ تایلندی ، فرد باید استراحت کند و آب زیادی بنوشد.اگر کسی در یک منطقه از بدن خود احساس درد و ناراحتی طولانی داشته باشد ، باید به پزشک معالج خود مراجعه کند ، زیرا این می تواند وضعیت اساسی سلامت را نشان دهد.اگر کسی بخواهد روی یک ناحیه خاص از بدن خود تمرکز کند ، می تواند با یک ماساژ درمانی کار کند تا جلسات منظم را ترتیب دهد تا زمانی که از نتایج رضایت داشته باشد.
در طی ماساژ تایلندی چه انتظاری باید داشته باشیدشخصی که ماساژ تایلندی را در نظر دارد باید یک متخصص معتبر را انتخاب کند.یک روش خوب برای تجسم ماساژ تایلندی با تصور اینکه شخصی بدن را در حالات مختلف یوگا قرار می دهدبرای ماساژ تایلندی ، مشتری معمولاً روی زمین قرار می گیرد. یک متخصص ماساژ درمانی مجاز به آرامی بدن مشتری را از طریق امتدادهای مختلف کار می کند. ممکن است درمانگر از دست ، زانو ، پاها یا پاها برای کمک به دستکاری بدن فرد در موقعیتهای مختلف استفاده کند.
این نباید باعث درد یا ناراحتی شود ، اما فرد در صورت تجربه هر یک از این موارد باید به ماساژ درمانی خود هشدار دهد.توصیه هایی که  قبل از ماساژ تایلندی باید در نظر بگیرید
سعی کنید قبل از قرار ملاقات ، حدود 10 دقیقه زودتر برسید تا هرگونه کاغذ را پر کنید.در مورد هرگونه سابقه پزشکی قابل توجه به پزشک اطلاع دهید ، زیرا ماساژ تایلندی برای برخی از افراد با شرایط بهداشتی خاص ایمن نیست. با پوشیدن لباس های شل یا ورزشی مناسب به ملاقات بیایید. سعی کنید از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید زیرا این امر می تواند باعث ناراحتی شود و دامنه حرکت در طول ماساژ را  محدود کند.ماساژ تایلندی همچنین از کار انرژی استفاده می کند ، که شامل اعمال فشار بر نقاط خاص روی بدن برای باز کردن کانال هایی است که باعث بهبود جریان انرژی در بدن می شوند.

حتما بخوانید:ماساژ تایلندی چیست؟

عوارض جانبی و خطرات ماساژ تایلندی چیست

در حالی که ماساژ تایلندی فواید سلامتی زیادی دارد ، این تکنیک محدودیت هایی نیز دارد.با توجه به تأثیر آن بر سیستم گردش خون ، افراد با شرایط بهداشتی زیر باید قبل از مراجعه به ماساژ تایلندی با ارائه دهنده خدمات درمانی خود مشورت کنند.

 • فشار خون بالا
 • دیابت
 • بیماری قلبی
 • پوکی استخوان
 • بیماریهای عصبی که روی نخاع تأثیر می گذارد
پیشنهاد ویژه:فیلم ماساژ تایلندی رااز اینجا ببینید


متخصصین ماساژ درمانی می توانند شدت و فشار را متناسب با مشتری خود تنظیم کنند. با این حال ، فرد باید در هنگام بهبودی از آسیب ، از ماساژ تایلندی خودداری کند. حتی با کمترین شدت ، ماساژ تایلندی گاهی می تواند باعث آسیب بیشتر بدن شود.افرادی که سرطان دارند ، باردار هستند یا در حال بهبودی از جراحی هستند ، نباید تحت ماساژ تایلندی قرار بگیرند. شدت جسمی این روش ماساژ می تواند منجر به عوارض سلامتی یا بدتر شدن صدمات موجود شود.
با وجود ریشه های کهن ، ماساژ تایلندی یک تکنیک نسبتاً جدید در فرهنگ غربی است. تحقیقات اخیر نشان داده است که ماساژ تایلندی با بسیاری از مزایای سلامتی مانند بهبود گردش خون ، افزایش دامنه حرکتی و کاهش استرس همراه است.در حالی که فردی در هر سنی می تواند ماساژ تایلندی را دریافت کند ، برای همه مناسب نیست. افرادی که دارای شرایط سلامتی خاصی مانند سرطان یا بیماری قلبی عروقی هستند ، افرادی که باردار هستند و افرادی که تازه تحت عمل جراحی قرار گرفته اند نباید ماساژ تایلندی بگیرند ، زیرا این روش می تواند خطرات سلامتی را ایجاد کند.اگر شخصی در نظر دارد ماساژ تایلندی را دریافت کند ، اما نگران این است که تاریخچه پزشکی آنها ممکن است مانع از انجام این کار شود ، باید با پزشک خود با پزشک خود مشورت کند.

با نویسنده این مطلب آشنا شوید
نادر ظهیری

موسس و مدیرعامل موسسه حس ناب زندگی

مدرس دوره های آکادمیک ماساژ

عضو انجمن متخصصین ماساژ

مربی رسمی شنا

ماساژور آکادمی ملی المپیک

ماساژور تیم های المپیک و پارالمپیک

آکواتیک اگزیسایزر(فدراسیون پزشکی ورزشی)

محقق و نویسنده مقالات در حوزه های ورزش،تغذیه ورزشی،سلامت و طب مکمل


معرفی ماساژ آنلاین

ماساژ آنلاین اولین سایت جامع در زمینه آموزش علم ماساژ،طب سنتی و طب سوزنی و همچنین درمان های دستی می باشد.به دور از هر گونه انحراف و نشر مطالب غیر اخلاقی و غیر علمی سعی در رشد ماساژ دارد.

تماس با ما