کلاس های آموزشی در حال ثبت نام

  • کلاس ماساژ سوئدی و رفلکسولوژی  بهار 1400
  • کلاس ماساژ سنگ داغ و سوئدی بهار 1400
  • کلاس ماساژ صورت و زیبایی و تای ماساژ بهار 1400
  • کلاس کاربر ماساژ بهار 1400
  • پکیج آموزشی شامل (فیلم ، جزوه ، کلاس رفع اشکال ) برای تمامی کلاسها رایگان می باشد.
  • دوره های ماساژ با مدرک فنی و حرفه ای و بین المللی است.
  • دوره های فشرده یک روزه و دو روزه برای عزیزان شهرستانی هم برگزار می شود.
  • شماره تماس ثبت نام  09193006402 واتسآپ یا تلگرام

ماساژ تایلندی چیست؟

نوشته شده توسط Nader Zahiri. Posted in آموزش ماساژ تای

ماساژ تایلندی یا ماساژ حرکات یوگا یک سیستم شفابخشی سنتی در کشور تایلند است که ترکیبی از طب فشاری، اصول آیورودای هند و حرکات یوگا است.در زبان تایلندی معمولا آن را "نات فاین تایلندی" می نامند (تایلندی: นวด แลน ไทย؛ "ماساژ تایلندی") یا nuat phaen boran (تایلندی: นวด แผน โบราณ، IPA: [nûət pʰɛ̌ːn boːraːn]؛ طبق قانون قانون پزشکی طب سنتی تایلندی، BE 2556 (2013)، نام رسمی آن "Nuat Thai" (تایلندی: Ōiauch ไทย، Lit. 'ماساژ تایلندی') است.وزارت بهداشت تایلند برای توسعه طب سنتی و جایگزین تایلندی، مراکز ماساژ سنتی تایلندی و تمرینکنندگان را راه اندازی کرده است. از سال 2016، اداره کل بهداشت تایلند  913 کلینیک سنتی ماساژ در تایلند در سراسر کشور ثبت نام کرده است. از سال 2018، از 8000 تا 10،000 فروشگاه اسپا و ماساژ در تایلند، تنها 4228 نفر از طرف وزارت بهداشت خدمات وزارت بهداشت تأیید شده اند.

ماساژ سنتی تایلندی بدون استفاده از روغن یا لوسیون انجام می شود. گیرنده در طول درمان لباس پوشیده است. تماس دائمی بین ماسور و ماساژ گیرنده وجود دارد، اما به جای اینکه مالش بر روی عضلات باشد، بدن فشرده و کشیده می شود ، و تکان می خورد.دریافت کننده ماساژ باید لباس های شسته، راحت و ملایم بپوشد . در تایلند، ده ها نفر یا بیشتر افراد ممکن است به طور همزمان در یک اتاق بزرگ ماساژ تایلندی سنتی را دریافت کنند. سبک واقعی ماساژ تایلندی مستلزم آن است که ماساژ تنها با ماساژور و گیرنده ماساژ انجام شود. گیرنده ماساژ در طول زمان ماساژ در موقعیت های بدنی مختلف مانند موقعیت یوگا قرار می گیرد که همچنین تکنیک های ماساژ تایلندی با فشار عمیق استاتیک و ریتمیک ترکیب شده است.
ماساژ تایلندی به طور کلی از خطوط تعیین شده ("sen") در بدن است. تکنیک های ماساژ تایلندی با پاها  انجام می شود و از سمت پا نیز شروع می شود و در موقعیت های دیگر، دست بدن را ثابت می کند، در حالی که پا ماساژ را انجام می دهد. جلسه ماساژ کامل تایلندی ممکن است دو ساعت طول بکشد و شامل فشار دادن و کشیدن ریتم تمام بدن است. این ممکن است شامل کشیدن انگشتان دست، انگشتان دست، گوش، کرک شدن انگشتان دست باشد. یک روش استاندارد و ریتمک برای ماساژ تایلندی وجود دارد که ماسور آن را متناسب با گیرنده تنظیم می کند.

با نویسنده این مطلب آشنا شوید
نادر ظهیری

موسس و مدیرعامل موسسه حس ناب زندگی

مدرس دوره های آکادمیک ماساژ

عضو انجمن متخصصین ماساژ

مربی رسمی شنا

ماساژور آکادمی ملی المپیک

ماساژور تیم های المپیک و پارالمپیک

آکواتیک اگزیسایزر(فدراسیون پزشکی ورزشی)

محقق و نویسنده مقالات در حوزه های ورزش،تغذیه ورزشی،سلامت و طب مکمل


معرفی ماساژ آنلاین

ماساژ آنلاین اولین سایت جامع در زمینه آموزش علم ماساژ،طب سنتی و طب سوزنی و همچنین درمان های دستی می باشد.به دور از هر گونه انحراف و نشر مطالب غیر اخلاقی و غیر علمی سعی در رشد ماساژ دارد.

تماس با ما