کلاس های آموزشی در حال ثبت نام

  • کلاس ماساژ سوئدی و رفلکسولوژی  بهار 1400
  • کلاس ماساژ سنگ داغ و سوئدی بهار 1400
  • کلاس ماساژ صورت و زیبایی و تای ماساژ بهار 1400
  • کلاس کاربر ماساژ بهار 1400
  • پکیج آموزشی شامل (فیلم ، جزوه ، کلاس رفع اشکال ) برای تمامی کلاسها رایگان می باشد.
  • دوره های ماساژ با مدرک فنی و حرفه ای و بین المللی است.
  • دوره های فشرده یک روزه و دو روزه برای عزیزان شهرستانی هم برگزار می شود.
  • شماره تماس ثبت نام  09193006402 واتسآپ یا تلگرام

انواع آموزش ماساژ

نوشته شده توسط Nader Zahiri. Posted in مطالب کاربردی

آموزش ماساژ برای سالیان درازی تمرین و استفاده میشده است. اگر شما به ماساژ نیاز دارید و ماساژ می خواهید، باید بدانید که حدود 80 نوع استایل خاص ماساژ هست که بسته به نوع و میزان فشار، حرکات و تکنیک متفاوت هستند که شامل مالش، فشار دادن، و دستکاری عضلات و بافت های نرم دیگر با دست، انگشتان، ساعد، آرنج و یا حتی پاها میشود.این جا اطلاعاتی را برایتان آماده کرده‌ایم تا به شما کمک کند نوع ماساژی که برایتان مفید و مناسب هست را پیدا کنید.

انواع آموزش ماساژ؛ چه نوع ماساژی برای شما مناسب است؟

آموزش ماساژ برای سالیان درازی تمرین و استفاده میشده است. اگر شما به ماساژ نیاز دارید و ماساژ می خواهید، باید بدانید که حدود 80 نوع استایل خاص ماساژ هست که بسته به نوع و میزان فشار، حرکات و تکنیک متفاوت هستند که شامل مالش، فشار دادن، و دستکاری عضلات و بافت های نرم دیگر با دست، انگشتان، ساعد، آرنج و یا حتی پاها میشود.طبق گزارشی که انجمن ماساژ آمریکا ارائه داده است؛ بیش از 25 درصد از بزرگسالان آمریکایی حداقل یک مرتبه ماساژ را در طول سال 2016 _ 2017 دریافت کرده اند که دلایل بسیار متنوعی برای دریافت ماساژ بیان کرده بودند. و هم‌چنین روش های متنوعی برای دریافت ماساژ انتخاب کرده بودند، حالا برای کمک به مشکلاتی که داشتند، بهبود آسیب های فیزیکی و یا حتی برای اینکه حال عمومی بهتری را تجربه کنند.این جا اطلاعاتی را برایتان آماده کرده‌ایم تا به شما کمک کند نوع ماساژی که برایتان مفید و مناسب هست را پیدا کنید.

بهترین نوع ماساژ چیست؟
 
بهتر است بدانید که انواع مختلفی از ماساژ در زمان های متفاوتی، محبوب تر بوده اند. بنابراین لزومی ندارد که آخرین مد ماساژ حتما برای شما بیشترین فایده را داشته باشد. طیف
روش هایی که در ماساژ استفاده می‌شوند از حرکات طولانی و نرم شروع میشود تا حرکات کوتاهی که با انگشت نواخته میشود. برخی از ماساژورها از روغن و لوسیون استفاده می کنند برخی دیگر استفاده نمی کنند. برخی از ماساژورها از شما میخواهند لباس هایتان را کامل بیرون بیاورید و برخی دیگر این کار را لازم نمیدانند.
 یک ماساژ می تواند از پنج دقیقه تا دو ساعت طول بکشد. قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام مدل ماساژ برای شما مناسب است؛ بایستی یک سوال از خودتان بپرسید. آیا فقط ماساژ را برای ریلکسیشن و کنترل استرس میخواهید؟ یا مشکل پزشکی خاصی دارید که میخواهید با ماساژ آن را بهبود دهید؟ این را دقیقا در نظر داشته باشید و در بین آموزش ماساژهایی که می بینید و یا ماساژ تراپیست خاصی که مراجعه می‌کنید، آن را تقاضا کنید.برخی از ماساژ تراپیست ها از ترکیب روش های خاصی استفاده می کنند. یا ممکن است شرایطی چون سن، شرایط و یا نیازهایی که شما دارید را مد نظر داشته باشند و طبق آن نوع ماساژ را تعیین کنند.


 در اینجا لیستی از انواع آموزش ماساژ و متدهای خاص ماساژ را می بینید که بیشتر از بقیه محبوب هستند.

انواع آموزش ماساژ- ماساژ سوئدی

محبوب‌ترین نوع ماساژ تراپی؛ ماساژ سوئدی می‌باشد. در ماساژ سوئدی از حرکات نرم و طولانی استفاده ی‌شود. این حرکات روی مفاصل نیز انجام می‌شوند. ماساژ سوئدی هم ریلکس کننده و هم انرژی بخش می‌باشد. و حتی می‌تواند پس از یک آسیب فیزیکی کمک کننده باشد.

انواع آموزش ماساژ- ماساژ بافت‌های عمیق

بهترین نوع ماساژ برای وقتی است که احساس می‌کنید نقطه‌ای در بدن‌تان وجود دارد که منشا تمام درد و تنش‌تان از این نقطه است! ماساژ تراپیست روی ماساژهای عمیقی تمرکز می‌کند و کمتر حرکات موزون و ریتمیک را انجام می‎‌دهد. این نوع ماساژ می‌تواند برای انواع دردهای مزمن مثل کشیدگی عضلات کمر، ماساژ درمانی هم محسوب شود. 

انواع آموزش ماساژ - ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی از انواع مختلفی از تمرینات استفاده می‌کند تا به ورزشکاران قبل، حین و بعد از مسابقات ورزشی کمک کند. ممکن است برای جلوگیری از ایجاد آسیب نیز به شما کمک کند. 

انواع آموزش ماساژ - ماساژ شیاتسو

در زبان ژاپنی؛ شیاتسو یعنی فشار انگشت. ماساژ تراپیست در این نوع ماساژ از فشار هماهنگی بر روی قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌کند. تصور می‌شود این نقاط، در مسیر انرژی حیاتی بدن یا همان انرژی چی می‌باشند. که ماساژ شیاتسو به آزاد کردن تنش از این نقاط کمک می‌کند.

انواع آموزش ماساژ- ماساژ تایلندی

در این نوع ماساژ، ماساژ تراپیست از اندام‌های خودش استفاده می‌کند تا فرد را به پوزیشن‌های خاصی برساند. این ماساژ برای افزایش انعطاف پذیری و تمرکز بر روی نقاط فشار مناسب می‌باشد.
متدهای ماساژ دیگری هم چون ماساژ بارداری و ... نیز وجود دارند که بسته به شرایط فرد قابل انجام می‌باشند.

با نویسنده این مطلب آشنا شوید
نادر ظهیری

موسس و مدیرعامل موسسه حس ناب زندگی

مدرس دوره های آکادمیک ماساژ

عضو انجمن متخصصین ماساژ

مربی رسمی شنا

ماساژور آکادمی ملی المپیک

ماساژور تیم های المپیک و پارالمپیک

آکواتیک اگزیسایزر(فدراسیون پزشکی ورزشی)

محقق و نویسنده مقالات در حوزه های ورزش،تغذیه ورزشی،سلامت و طب مکمل


معرفی ماساژ آنلاین

ماساژ آنلاین اولین سایت جامع در زمینه آموزش علم ماساژ،طب سنتی و طب سوزنی و همچنین درمان های دستی می باشد.به دور از هر گونه انحراف و نشر مطالب غیر اخلاقی و غیر علمی سعی در رشد ماساژ دارد.

تماس با ما