کلاس های آموزشی در حال ثبت نام

  • کلاس ماساژ سوئدی و رفلکسولوژی مرداد ماه 96
  • کلاس ماساژ سنگ داغ و سوئدی مردادماه 96
  • کلاس ماساژ صورت و زیبایی و تای ماساژ مرداد ماه 96  
  • کلاس کاربر ماساژ ویژه کسب جواز مرکز ماساژ مرداد ماه 96
  • پکیج آموزشی شامل (فیلم ، جزوه ، کلاس رفع اشکال ) برای تمامی کلاسها رایگان می باشد.
  • دوره های فشرده یک روزه و دو روزه برای عزیزان شهرستانی هم برگزار می شود.
  • شماره تماس ثبت نام  09355209779

آیا نشستن روی تخت ماساژ کار درستی است؟

نوشته شده توسط فرشاد فرج وند. قرار گرفته در اصول و مبانی ماساژ

حتما می دانید که سبک های مختلف ماساژ یا روی تخت اجرا می شوند یا روی زمین.اما مواقعی که شما روی تخت در حال انجام ماساژ هستید تا به حال به این موضوع فکر کردید برای دقایقی کنار ماساژ گیرنده و لبه  تخت بنشینید؟اصلا این امکان برای شما مهیا هست؟کار درستیه؟منابع معتبر علمی ماساژ نظرشون در این باره چیه؟شاید اگه تیتر این مطلب رو بخونید به نظرتون مسخره بیاد اما اگر یک ماسور با تجربه باشید مسلما بهش با دقت بیشتر نگاه می کنید.

آماده سازی قبل از شروع جلسه ماساژ

نوشته شده توسط فرشاد فرج وند. قرار گرفته در اصول و مبانی ماساژ

چنانچه یک مکان مشخص برای ارائه خدمات ماساژ دارید به عنوان یک ماسازور خوب و کاربلد باید تمامی ارزیابی های لازم را قبل از شروع ماساژ در محل کار خود انجام دهید و اگر خدمات ماساژ را در منزل مشتری انجام می دهید ممکن است برخی از موارد ذکر شده در این مقاله به کار شما نیاید.

وضعیت بدنی ماساژور چگونه باشد

قرار گرفته در اصول و مبانی ماساژ

وضعیت بدن ماساژور یکی از مهمترین نکات در مورد یادگیری ماساژ درمانی می باشد.مهم از این لحاظ که هم برای خود ماساژور مهم است هم ماساژ گیرنده.در این مطلب سعی داریم شما را با نکات و قواعد صحیحی که باید در ماساژ درمانی رعایت نمایید آشنا کنیم . در مقالات بعدی انواع وضعیت های بدنی ماساژور را با تصویر برای شما شرح خواهیم داد.

یک ماساژور باید با چه علومی آشنایی داشته باشد؟

قرار گرفته در اصول و مبانی ماساژ

ماساژ یک علم است و در آن شکی نیست . علومی که ماساژ را در برگرفته است سخت نیستند و شما براحتی می توانید آن را فرا بگیرید . دانستن علوم ماساژ درمانی به شما کمک می کند که با بینش بالاتری کار خود را انجام دهید و ماساز با کیفیت تری را به مشتری ارائه نمایید.

وضعیت نشسته 2

قرار گرفته در اصول و مبانی ماساژ

این وضعیت مناسب برای ماساژ دادن ناحیه گردن و منطقه شانه می باشد . یک صندلی و میز آماده می کنید .در این حالت ماساژ گیرنده یک بالش را مقابل قفسه سینه قرار می دهید و پیشانی خود را روی آن قرار می دهید . دقت داشته باشید فضای جلوی بینی خالی باشد تا ماساژ گیرنده براحتی بتوانید نفس بکشد.

وضعیت نشسته روی صندلی

قرار گرفته در اصول و مبانی ماساژ

امروز یکی دیگر از وضعیت های ماساژ گیرنده در حالت نشسته روی صندلی را شرح خواهیم داد.شما بایست برای این کار یک صندلی و یا یک میز تهیه نمایید.برای راحتی بیشتر ماساژ گیرنده می توانید به وی یک بالش دهید.این وضعیت مناسب برای ماساژ دست ها و کول می باشد.همچنین در برخی موارد می توانید ماساژ پا را نیز انجام دهید .شما با یک ملحفه بدن مشتری را می پوشانید و قسمت مورد نظر خود را ماساژ می دهید.

وضعیت نشسته

قرار گرفته در اصول و مبانی ماساژ

در این وضعیت بدنی ماساژ فرد راحت می نشیند و نیازی نیست که کاملا لخت باشد . در این وضعیت برای راحتی بیشتر ماساژ گیرنده زیر زانوها و پشت کمر و گردن فرد بالش هایی قرار می دهیم. در این وضعیت  با توجه به نقطه ای که قرار است ماساژ دهیم ملحفه را برمی داریم و تکنیک های ماساژ را انجام می دهیم .

وضعیت به شکم خوابیده

قرار گرفته در اصول و مبانی ماساژ

در این وضعیت ماساژ گیرنده به روی شکم می خوابد و یک ملحفه روی تمام بدن وی قرار می دهیم .در وضعیت به شکم خوابیده اگر تخت ماساژ نداریم یک بالش زیر سر فرد قرار می دهیم و یک ساپورت مانند بالش برای زیر زانو و ساق پا قرار می دهیم . در این وضعیت شما می توانید قسمت پشت بدن و پاها را مطابق شکل ماساژ دهید.

وضعیت طاق باز خوابیده

قرار گرفته در اصول و مبانی ماساژ

در ادامه معرفی وضعیت های مختلف ماساز گیرنده یا مشتری امروز قصد داریم وضعیت طاق باز خوابیده را برای شما نمایش دهیم.این وضعیت با نام انگلیسی Lying supine position نیز شناخته می شود . در این حالت مشتری به پشت روی زمین یا تخت ماساژ دراز می کشد و زیر سر ، زانو و مچ بای او را با یک ساپورت حمایت می کنیم .

تعریف درپینگ Draping در ماساژ

قرار گرفته در اصول و مبانی ماساژ

درپینگ Draping روشی است که با استفاده از آن بدن فرد ماساز گیرنده را با یک حوله یا ملحفه می پوشانید و تنها قسمتی را که می خواهید ماساژ انجام دهید را پوشش نمی دهید .
مزایای Draping
جلوگیری از سرد شدن قسمت هایی از بدن که ماساژ داده نمی شوند.
مناسب برای افرادی که دوست ندارند کاملا لخت باشند (خجالتی هستند).
زیباتر شدن و حرفه ای تر نشان دادن کار شما
جلوگیری از ریختن روغن یا لوسیون بروی قسمت هایی که ماساژ نمی دهیم.

معرفی ماساژ آنلاین

ماساژ آنلاین اولین سایت جامع در زمینه آموزش علم ماساژ،طب سنتی و طب سوزنی و همچنین درمان های دستی می باشد.به دور از هر گونه انحراف و نشر مطالب غیر اخلاقی و غیر علمی سعی در رشد ماساژ دارد.

تماس با ما

به ماساژ آنلاین +1 بدهید.